88883323 021

برای مشاوره تماس بگیرید

رزین های حذف فلزات سنگین و آلاینده ها از آب

شرکت دوپونت تولید کننده رزین های تبادل بونی برای حذف فلزات سنگین از آب آشامیدنی و آلاینده هایی نظیر نیترات و بور می باشد. شرکت فران تأمین کننده و وارد کننده رزینهای مبادله یونی از شرکت دوپونت(Dupont) است. 

 

دسترسی به آب سالم حق طبیعی همه انسانها است.  آب سالم برای سلامت عموم مردم، برای مصارفی همچون شرب، مصارف خانگی، تولید غذا یا اهداف بازیابی، بسیار مهم و حیاتی می­باشد. ذخایر آبی بهبود یافته و تصفیه شده، و همچنین مدیریت بهتر منابع آبی می­تواند رشد اقتصادی کشورها را افزایش داده و به کاهش فقر کمک کند.

دسترسی آسان به آب سالم برای همه مردم یک کشور از منظر اقتصادی بسیار حایز اهمیت است. به همین دلیل دسترسی سهل الوصول به آب سالم به عنوان یکی از شاخصهای توسعه یافتگی شناخته می شود. برخی از منافع اقتصادی دسترسی آسان به آب سالم، عبارتند از:

  • اگر آب از منابعی در دسترس و تمیز در اختیار جمعیت یک کشور قرار بگیرد، آن مردم زمان و توان کمتری را برای جمع ­آوری آب از منابع آبی صرف خواهند کرد. در نتیجه­ این رخداد، آن­ها می­ توانند در زمینه­ های دیگری مفید واقع شوند.
  • دسترسی به آب سالم برای مصارف شرب و شستشو به معنای کمتر هزینه­ کردن جهت مقاصد سلامتی محور است. زیرا با نوشیدن و مصرف آب­هایی عاری از بیماری و آلودگی، احتمال بیمار شدن مردم و تحمیل هزینه­ های درمانی کمتر خواهد شد.
  • کودکان، به خصوص، قشری به شدت آسیب پذیر از ناحیه بیماری­های ناشی از آلودگی آب هستند. نتیجه­ دسترسی این گروه به منابع آبی تصفیه شده، سلامتی­ است. کودکان سالم حضوری موثرتر در مدارس خواهند داشت و در نتیجه، تاثیر مثبتی بر زندگی دیگران و کشور در آینده خواهند گذاشت.

 

طبق گزارشات سازمان جهانی بهداشت(WHO)، حداقل 2 میلیارد نفر از جمعیت جهان از منابع آبی آلوده به فضولات انسانی  می­ نوشند. همچنین این سازمان بیان کرده است که تا سال 2025 میلادی نیمی از جمعیت جهان در مناطق کم آب زندگی خواهند کرد.

رزین های مربوط به حذف آلایندهای آب آشامیدنی، به طور متمرکز برای حذف فلزات سنگین، نیترات، بور و برخی از عناصر یا ترکیبات سمی آب شرب تولید می شوند. شرکت دوپونت رزینهای متنوعی برای این منظور تولید می کند که می توان به رزینهای زیر اشاره کرد:

 

AMBERLITE PWA10 Resin

اين رزين تصفیه آب صنعتی با گريد آب آشاميدني جهت حذف برن از آب آشاميدني طراحي و ساخته شده است. فرايند احياي اين رزين دو مرحله اي  مي باشد. مشخصه اصلي اين رزين قدرت بالاي حذف گزینشی برن در ميان ديگر نمكهاي محلول در آب ميباشد. اين قدرت جذب انتخابي در اثر افزايش يا كاهش اسيد بوريك يا نمكهاي محلول بور در آب تغيير چنداني نمي نمايد. اين رزين براي تصفيه نهايي و حذف برن از آب خروجي از واحدهاي نمك زدايي و آب شيرين كن هاي آب دريا نیز كاربرد دارد.

رزین صنایع آب آشامیدنیAMBERLITE™ PWA10 Resin

 

AMBERLITE PWA5 Resin

اين رزين قوي آنيوني براي حذف انتخابي و گزینشی نيترات از آب آشاميدني توسط كمپاني DOW روانه بازار شده است. اين رزين با حذف نيترات به طور ترجيحي سولفات را جايگزين آن در آب آشاميدني مي نمايد. اين خصوصيت فرايند احياي اين رزين را در كاربردهاي آب آشاميدني شهري آسان مي نمايد.

رزین صنایع آب آشامیدنیAMBERLITE™ PWA5 Resin

 

ADSORBSIA  As600 Titanium Based Media (جاذب اكسيد تيتانيوم جهت آرسينك، سرب و فلزات سنگين)

اكسيد تيتانيوم قابليت بالايي در جذب آرسينك، سرب و فلزات سنگين دارد. گرانولهاي مربوط به اكسيد تيتانيوم با نام تجاري  ADSORBSIA  As600 قابليت احياء نداشته و براي حذف تركيبات فلزي سنگين و آرسينك از آب آشاميدني طراحي و روانه بازار شده اند. به دليل اينكه گرانولها از اكسيد تيتانيوم تشكيل شدهاند امكان رشد باكتريايي روي گرانولها در مقايسه با بسترهای آهني وجود ندارد. گرانول پس از اشباع كل از محيط خارج و با گرانولهاي جديد جايگزين ميشوند.

رزین صنایع آب آشامیدنیADSORBSIA™ As600 Titanium Based Media

 

DOWEX  PSR-2  (رزين بازي قوي براي آب آشاميدني)

اين رزين بازي قوي براي حذف گزينشي و انتخابي آلودگيهاي مضر ولي بسيار ناچيز از قبيل نيترات و پركلرات در آب آشاميدني مورد استفاده قرار ميگيرد. گرانولهاي قوي آنيوني اين رزين در فرم CL فرايند تبادل يون را انجام ميدهند. حذف پرکلرات و بازيابي طلا از كاربردهاي مهم اين رزين ميباشد.

رزین صنایع آب آشامیدنی DOWEX™ PSR-2

 

شرکت فران تأمین کننده رزینهای تبادل یونی از شرکت دوپونت(Dow سابق) برای صنایع مختلف نفت و گاز، نیروگاهی، پتروشیمی و شیمیایی است. 

5/5 - (9 امتیاز)