88883323 021

برای مشاوره تماس بگیرید

ممبران SW30 HRLE-440 فیلمتک

ممبران SW30 HRLE-440 فیلمتک

ممبران SW30 HRLE-440 شرکت فیلمتک(FimTec) یکی از ممبرانهای دریایی پر کاربرد در مقیاس صنعتی است. سطح موثر بالای ممبران، مصرف انرژی مناسب و درصد حذف نمک بالا از ویژگی های اصلی این مبران به شمار می رود. 

 

در بازار آب شیرین کن های آب دریا (RO)، شرکت دوپونت خود را به عنوان شرکتی پیشرو در تولید عناصر غشایی با کیفیت بالا معرفی کرده است. در میان محصولات تخصصی و با کیفیت این شرکت، ممبران FILMTEC SW30HRLE-440 به چشم میخورد که طراحی آن برای ارائه ی عملکرد استثنایی و کارآمد برای سیستم های نمک زدایی از آب دریا (Sea Water) صورت گرفته است. در این مقاله، ویژگی‌های کلیدی، مزایا، کاربردها و مشخصات این ممبران را بررسی خواهیم کرد.

 

ممبران SW30 HRLE-440 فیلمتک

ممبران SW30 HRLE-440 فیلمتک یک ممبران هشت اینچ با کامپوزیت لایه نازک پلی آمید است. این ممبران به طور خاص برای ارائه ی خروجی با کیفیت بالا برای نمک زدایی از آب دریا، در شرایطی که شوری آب خوراک متوسط و یا بالا باشد طراحی شده است.

 

ویژگی ها و مزایای کلیدی ممبران SW30 HRLE-440 فیلمتک

ویژگیهای فنی غشای FILMTEC SW30HRLE-440 مشتمل بر سطح بالا، فشار عملیاتی بهبود یافته و درصد حذف نمک بالا آن را به یکی از انتخابهای مناسب برای سیستم های نمک زدایی تبدیل می کند. در ادامه به برخی از ویژگی های فنی دیگر این ممبران پرداخته می شود:

 

تولید آب بهینه و کیفیت محصول خروجی

این غشاء به گونه ای طراحی شده است که می تواند تعادل کاملی بین مقدار آب تولید شده  و کیفیت آب تصفیه شده ایجاد کند. این تعادل باعث  عملکرد کارآمد سیستم و حصول آب با کیفیت بالا می شود. ویژگی های این ممبران باعث می شود که درصد قابل توجهی از نمک ها از جمله سدیم کلرید (NaCl) و بور از آب حذف شده و  استانداردهای سختگیرانه در خصوص آب آشامیدنی که توسط سازمان هایی مثل سازمان بهداشت جهانی وضع شده است، رعایت شود.

 

– هزینه چرخه عمر (Life-Cycle) پایین

ممبران FILMTEC SW30HRLE-440 برای حفظ کیفیت و پایداری طولانی مدت ساخته شده است. مدل خشک این ممبران یعنی FILMTEC SW30HRLE-440 DRY با مدت زمان نگهداری بالا،  دوام و طول عمر بسیار خوبی دارد. این ویژگی نه تنها چالش های تعمیر و نگهداری را کاهش داده، بلکه مدت زمان گارانتی را نیز افزایش می دهد و آن را به یک انتخاب مقرون به صرفه برای فرایندهای نمک زدایی تبدیل می کند.

 

سطح فعال مناسب

یکی از ویژگی های برجسته ی ممبران FILMTEC SW30HRLE-440، سطح فعال فوق العاده بالای آن ( 440 فوت مربع (41 متر مربع)) است. این ابعاد برای سطح فعال یک ممبران، باعث حصول حداکثر بهره وری شده و یک طراحی دقیق و قابل پیش بینی برای سیستم و جریان عملیاتی امکان پذیر می کند. این ویژگی ها با به حداکثر رساندن خروجی، به کاهش هزینه های سیستم و بهینه سازی عملکرد کلی کمک می کند.

 

فاصله لایه های جداکننده صفحات

فاصله لایه های جداکننده صفحات در ممبران FILMTEC SW30HRLE-440 برابر 28 میلیمتر است.

 


شرکت مهندسی فران تأمین کنند و وارد کننده ممبرانهای اوریجینال فیلمتک می باشد.

ابعاد المان

inch = 25.4 mmDimensions – inches (mm)
CBAFilmTec™ Element
7.9 (201)1.125 ID (29)40.0 (1,016)BW30-400

 

کاربردهای ممبران SW30 HRLE-440 فیلمتک

ممبران FILMTEC SW30HRLE-440 کاربرد گسترده ای در صنایع و بخش های مختلف دارد، از جمله:

 

تصفیه آب شهری و صنعتی

تاسیسات مختلف صنعتی و همچنین شهرداری ها برای تامین آب تصفیه شده مورد نظر خود می توانند از ممبران FILMTEC SW30HRLE-440 استفاده کنند. این ممبران برای تامین آب آشامیدنی و آب مورد نیاز در فرایند های صنعتی گوناگون می تواند به کار گرفته شود و خروجی با کیفیتی ارائه دهد. در عین حال، ممبران FILMTEC SW30HRLE-440 می تواند مصرف انرژی و هزینه های عملیاتی را به حداقل ممکن برساند.

 

کاربرد برای آب خوراک با شوری متوسط و زیاد

این غشاء به طور خاص برای کنترل شوری آب خوراک متوسط و همچنین شوری بالا طراحی شده است. در نتیجه ممبران FILMTEC SW30HRLE-440 می تواند در از بین بردن نمک ها و سایر آلاینده ها از آب دریا بسیار موثر بوده و برای خوراک هایی که سطح شوری نسبتاً بالا دارند مناسب باشد.

 

کیفیت محصول و مصرف انرژی متعادل

ممبران FILMTEC SW30HRLE-440 تعادل کاملی بین کیفیت محصول و مصرف انرژی برقرار می کند. این عامل باعث می‌شود که این نوع ممبران برای کاربردهایی که هم خروجی آب با کیفیت بالا و هم بهره‌وری انرژی در آن ها اهمیت بسیار بالایی دارد، گزینه‌ای ایده‌آل باشد.

 

مشخصات فنی ممبران SW30 HRLE-440 فیلمتک

در ادامه برای درک بهتر قابلیت های این ممبران، مشخصات فنی آن بررسی می شود.

 

مشخصاتمقدار
نوع ممبرانPolyamide Thin-Film Composite
سطح فعال (بر حسب فوت مربع)440
سطح فعال (بر حسب متر مربع)41
ضخامت لایه های جدا کننده صفحات28 mil
نرخ جریان خروجی (m3/d)30.2
مقدار دفع بور92 %
مقدار دفع نمک99.80 %
حداقل مقدار دفع نمک99.65 %

 

شرایط عملیاتی

برای اطمینان از عملکرد درست و طول عمر بهینه ممبران SW30 HRLE-440 فیلمتک، توجه به شرایط عملیاتی بسیار ضروری است. در ادامه دستور العمل های کلیدی در ارتباط با این ممبان اشاره خواهد شد:

  • حداکثر دمای عملیاتی: ممبران می تواند حداکثر دمای عملیاتی 113 درجه فارنهایت (45 درجه سانتیگراد) را تحمل کند. با این حال، برای عملکرد مداوم بالای PH 10، حداکثر دمای توصیه شده 95 درجه فارنهایت (35 درجه سانتیگراد) است.
  • حداکثر فشار عملیاتی: این ممبران برای تحمل حداکثر فشار کاری 1200 psig (83 بار) طراحی شده است.
  • حداکثر افت فشار المان: حداکثر افت فشار مجاز در سراسر المان ممبران 15 psig (1.0 بار) است. افت فشار بیشتر از این مقدار می تواند بر عملکرد تأثیر منفی گذاشته و منجر به مشکلات بالقوه شود.
  • محدوده pH: غشای FILMTEC SW30HRLE-440 می تواند به طور مداوم در محدوده pH 2 تا 11 کار کند.
  • شاخص تراکم سیلت (SDI): حداکثر شاخص چگالی سیلت خوراک برای ممبران SDI 5 است. نظارت و کنترل کیفیت آب خوراک برای جلوگیری از رسوب گیری و کاهش عملکرد غشا بسیار با اهمیت است.
    6. محدوده کلر آزاد: این ممبران تحمل کلر آزاد پایینی دارد که کمتر از 0.1 ppm است. حذف کلر آزاد باقیمانده از طریق پیش تصفیه برای جلوگیری از آسیب اکسیداسیون بسیار مهم است.

 

ممبران FILMTEC SW30HRLE-440 شرکت دوپونت به عنوان یک راه حل قابل اعتماد و کارآمد برای سیستم های اسمز معکوس آب دریا تولید شده است. این ممبران با ویژگی‌های استثنایی، عملکرد پایدار و طیف وسیعی از کاربردها، یک انتخاب ایده‌آل برای صنایع و پروژه‌های نمک‌زدایی در سراسر جهان است.

 

برای اطلاع از شرایط فروش ممبران با کارشناسان شرکت مهندسی فران تماس بگیرید.

 

5/5 - (1 امتیاز)